HAKKIMDA ...

Turan Demir
Malatya 07.01.1964 doğumlu.
İlk,orta ve lise öğrenimini; Eskimalatya/MALATYA'da tamamladı.İşletme lisans Eğitimini Anadolu üniversitesinde,Tezsiz Yüksek Lisans Eğitimini de Hoca Ahmet Yesevi (Türk -Kazak)üniversitesi,Beşeri Bilimler Fakültesi,Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tamamlamıştır.
Malatya' nın birçok ilçesinde birçok okulda görevlendirilerek; Sınıf ve müdür yetkili öğretmen olarak,uzun süre çalışarak eğitim alanına katkılar sağlamaya çalışmıştır.
Başarılarından dolayı başarı plaketleri almıştır.
Zaman zaman sürücü kurslarında uzman öğretici olarak teorik dersler ile özel kurs merkezleri ve kişisel kurs merkezlerinde ders vererek ve de yöneticilik yaparak görevini yürütmüştür.
Emekli.
Evli ve iki çocuk babasıdır.
Eğitimci, şair ve yazardır.
Şiir yazmak,tutkuları arasında yer alır.
"YILLAR AĞLASIN " adlı şiir kitabı 2021-2 de yayınlanmıştır. Ayrıca kitap oluşacak şekilde basıma hazır şiirleri mevcuttur.
Okumanın yaşı olmadığını her zaman vurgular.
Araştırmaya ve yeniliğe her daim açıktır.
Yüksek lisans projesi ile ; Orta okul ve lise öğrencileri üzerinde birebir yaptığı "sosyal medya bağımlılığı"konusunu içeren proje araştırmasını ve eğitim yönetimini içeren ders konularını birleştirerek "Eğitimde Sosyal Medya Bağımlılığı ve Eğitim Yönetiminde Akademik Araştırmalar" adlı kitabı 2021-5 'de yayınlamıştır.
Internet Gazetesi: Gazete Avrasya' da yaptığı ; "Yıllar Ağlasın Okuru da Ağlatır " başlığı ile yaptığı PR ,birçok okuyucuya ulaşmıştır.
Şiirleri ve yazıları(makale,deneme vs.) birçok sitede(Edebiyat ve sanat akademisi,Antoloji .com/ Turan Demir-3,Hayrendiş.com) yayınlanmaktadır.

Kültür Bakanlığı Halk Şairidir.
Mahlas :Turani

Sosyal ağları gerekli ölçüde kullanır.
İletişimde iyi olması,vasfının verdiği bir özelliktir.
Turan Demir (TURANİ)Üye / Erkek / 11/17/2021