DÖVME KENDİNE SÖVME


29.7.2019

Günahı çok ağırdır çekilmez,

Yüce Yaradana isyandır, kim bilmez,

Her hocayım diyenin peşinden gidilmez,

Dövme deyip geçilmez, azabı çoktur çekilmez.

 

Beden emanettir bize,  ihanet edilmez,

Müslümanım diyen sözünden dönmez,

Tövbesi olmazsa, cehennemden kurtulamaz,

Dövme deyip basite alınamaz, narı cehennem çekilmez.

 

 Yüce Yaratandan başkasına tapılmaz,

 Modanın her oyununa balıklama dalınmaz,

Sağlığını bozar dönüşü hiç de kolay olmaz

Şeytani işlerde yarış, geri dönüş hiçte kolay olmaz,

Dövme kendine sövme,  Ahiretini kurtarmaz..

 

        Müslümanım demek o kadar kolay değil. Müslümanım demek Yüce Yaratanımıza dönülmez bir söz vermektir. İslamın şartlarına, imanın şartlarına harfiyen uyacağımıza söz veririz..

       Yanılıp istemeden yanlışlar yaparsak, hemen tövbe etmemiz şarttır. Yanlışlarda ısrar dinden uzaklaştırır, Şeytana yaklaştırır. Bir işe girerken nasıl bir anlaşma kuralları var ise ve bunları yerine harfiyen getirmez isek. Bizi o işten kovarlar. Bir hakta iddia edemeyiz.. Bu kuralları biliriz. Ancak dinimizin kurallarına gelince yaz-boz tahtası sanırız, sanki. Basite alırız. Çok yanılıyoruz. Dövme yaptırmak, basit bir konu değildir. İnsanoğlu basit bir varlık değildir. Çok değerlidir, kendi değerini önce kendisi bilecek. Yüce Yaratanımız bize değer vermeseydi, Yüce ruhundan bize verir miydi? Bedenimize can veren ruhumuzdur. Bedenimiz yaşlanır, ancak ruhumuz yaşlanmaz. Onun için beden güzelliği gelip geçici ruh güzelliği daimdir.  Bedenimiz bizlere nasıl emanet edilmişse öyle iade etmemiz gerekir. Dövmelerle, estetiklerle değiştirmek, bedenini beğenmemektir.. Günahı ağırdır. Dövmeler altına su geçirmez ise guslünüz olmaz. Hiçbir ibadeti yapamazsınız.. Bizler maalesef düşünmeden olmadık işler yaparız. Sonrada gelsin pişmanlıklar, keşkeler. Atalarımız derler ki bin düşün, bir bilene danış, sonra yap.

       Dostlar acı söyler derler. Bizim şiirlerimiz ve yazılarımız Müslümanım diyen ve yaşamaya çalışan din kardeşlerimize. Bildiğimiz kadarını paylaşırız. Bunu da art niyetle yapmayız.. Ameller niyetlere göredir. Amellerin iyi olması kişileri sorumluluklardan asla kurtarmaz.

 

     Hayır, bereket isteyenlerin, ömürleri bereketli olsun. İNŞAALLAH

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış