Herkes Bunlara Gülüyor

Ekleyen : Ömer Faruk Hüsmüllü , 28 Ekim 2018 Pazar aaa Beğen 6
 
 
 
 
 
NE KADAR VERİYORLAR?
Bir ülkenin sevilmeyen bir başkanı varmış. Bu ülkede bir gün adamin biri işine giderken birden anormal bir trafigi içine düşer, ama trafik bir milimetre bile kıpırdamamaktadır. Bir süre sonra arabasının yan camına birisinin tıkladıgını görür ve camını açar.
-Ne var, ne olmus acaba ?
-Teröristler Başkanı yakaladilar. .. Eğer 1 milyar dolar verilmezse,üstüne benzin döküp yakacaklarmış.
-Haa simdi anladim bu trafiği…
-Ya işte onun icin, herkesten biraz yardim topluyoruz
-İnsanlar ne kadar veriyor ortalama olarak?
-Valla yaklaşık olarak 5 ‘er litre…!! 
 
**
 
ÇOCUĞUN TAHMİNLERİ
Birkaç yıllık evli çiftin bir bebekleri olur.. ancak günler haftalar geçtikçe bebeğin çok farklı ve insan üstü yetenekleri olduğu ortaya çıkar.. 
1 yaşına geldiğinde yetişkin gibi konuşur, 2 yaşında aklınıza gelen her dilde okuyup yazmaya başlar,3 yaşında ileri matematik profesörleriyle tartışmaya oturur ve 4 yaşında gelecekle ilgili inanılmaz tahminlerde bulunmaya başlar...  der ki: 
"Tam 1 yıl sonra bugün ben öleceğim, ben öldükten 2 yıl sonra annem ölecek.  Annem öldükten 1 yıl sonra babam ölecek. 
" Ve kesinlikle bir yıl sonra bebek ölür. Baba çok uyanık olduğu için karısını hemen milyarlar değerinde sigortalatır ve 2 yıl sonra da anne ölür ve baba 1 yıllık ömrünün kaldığının farkında, karısının sigortasından kazandığı milyarlarla evlere, arabalara, seyahatlere ve birbirinden güzel kadınlara yatırım yapar... ve 
ölümüne 1 gün kala son parasıyla bir dansçı kız kiralar, önce superlüks villanın havuzunda eğlence, sonra yatak odasında zevk dolu bir gece ve adam herşey bittiğinde  gözlerini kapatır ve "Vay be yarın ölmüş olacağım ama ne hayat geçirdim,  her şeyi yaptım,  dolu dolu yaşadım her şeyi, helal olsun bana" diye keyifle uykuya dalar..
Ama o da ne!  Sabah bir de gözlerini açar ki hala yaşıyor…
Yatakta şaşkınlık içinde bakınırken geceyi beraber geçirdiği dansçı kız çığlık çığlığa koşarak içeri girer... 
"Hemen aşağı gelin n'olur! Kahyanız salonda boylu boyunca uzanmış yatıyor. Galiba ölmüş... Der.
Peki bu adam, şimdi neye üzülsün, neye sevinsin?
 
**
 
KOCANIZA İYİ BAKIN
Doktor, erkek hastasını muayene ettikten sonra, adamın eşi ile özel konuşmak istediğini bildirdi. Adam dışarıya çıktıktan sonra, kadına ciddi bir sesle durumu anlatmaya başladı:
“Eşinizin hastalığı ciddi” dedi “Korkunç bir stres'i var. Söylediklerimi uygulamazsanız, bilin ki ilk gerginlikte ölecek”.  Sonra devam etti:
“Her sabah mükemmel bir kahvaltı hazırlamanız gerekli... Neşeli olmasını sağlamaya dikkat edin. Öğlen için de yanına çok iyi bir yemek vermelisiniz. Dört başı mamur bir menü olmalı. İş yerinde onu yesin. Akşam yemeği olarak ya yumuşacık bir biftek, ya da bol sebze garnisiyle bonfile hazırlayın… Haftada iki akşam da mükellef bir balık olmalı. Rakısına bir adet buz yeterlidir.  35’liğin yarısını geçmesin. Keyiflenir de ‘bir duble daha’ derse bırakın içsin. Böylece gevşer biraz daha. Konuşurken sakın keyfini kaçıracak konulardan bahsedeyim demeyin. Özel problemlerinizi de kesinlikle açmayın. Yoksa kötüleşiverir.  Kendinize mutlaka dekolte bir kıyafet seçin. Bakımlı olun. Yanına oturup sırtını ovun. Televizyonda maç seyretmesi için her akşam teşvik edin. Siz de yanına sessizce oturup kırmızı şarap servisi yaparsanız fevkalade olur. En önemli nokta da şu: Haftada birkaç akşam seks yapın ve onu her bakımdan tatmin etmeye bakın... Eğer bu söylediklerimi aksatmadan bir yıl kadar uygularsanız, sanırım o takdirde kocanız iyileşip normal hayatına dönecektir ve uzun bir mutlu yaşam sizi bekleyecektir.”
Eve dönüş yolunda koca, eşine sordu:
“Doktor ne dedi sana?”
Kadın kısaca cevap verdi:
“Ölecekmişsin!”


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

Haydar Koç
28 Ekim 2018 Pazar 18:40:19
Bu tip faydalı yazılar daha çok yazılmalı. Bilgi en kıymetli şey

Aslı Morgül
28 Ekim 2018 Pazar 21:25:19
Tüm bunları yazmak ve düşünmek elbette kolay değil yazmak birikim işidir.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...