KORONA VİRÜS - İlahi bir ikaz mı?


İnanın Rabb'im bunca hata ve kusurlarımıza rağmen ülkemizi, depremler, hastalıklar, felaketler, biyolojik silahlar ve sosyal medyanın şerlerinden koruyor, bize mühlet veriyor. Bunun bence en önemli sebebi, "dünyadaki mazlumlara el uzatan bir millet olduğumuz içindir."

Ne hikmetse son yüzyılda ismini yeni duyduğumuz, bir sürü hastalıklar, Dinimize zıt helal, haram gözetmeyen, ne bulursa kurt, kuş, yılan, yarasa yiyen, her türlü sapıklığı mübah gören ve yine radikal biyolojik çalışma denemeleri yapan, bu milletlerden dünyaya yayılmaktadır..

"AIDS, Sars, Domuz, Kuş gribi, Koronavirüs gibi, ithal daha pek çok hastalıkları sayabiliriz."

Bulaşıcı hastalıkla mücadelede, Devletimizin tavsiyelerine uymamız, başka kaynaklara itibar etmememiz gerekmektedir. Sağlık ve hijyen şartlarına yürütülen, tıbbî çalışmalara her türlü maddi ve bilimsel katkıyı vermek, insanlığa ve Müslümanlığa karşı ifâ edilecek sorumluluğumuzdur..

Özellikle biz Müslümanlar, Kur'an ve sünnete uygun yaşarsak, bu tür rahatsızlıklardan daha az etkilenir ve kolay aşarız inancındayım.

"Korana virüsünü" yaratan da, ortaya koyan da Allahtır. Bu virüsün Çin'den dünyaya yayılması da bence iki şeye işaret etmektedir.

1- Müslüman toplumlarına aklını başına al, özüne Kur'an ve sünnete sımsıkı sarıl, haramlardan, sapıklıklârdan neme lazımcı tavırlardan vaz geç demektedir.

2- Zalim millet ve topluluklarına da, yaptıkları zulüm ve insanlık dışı vahşetlerinin, radikal biyolojik çalışmalarının da, hiç bir zaman yanlarına kar kalmayacağını, bir gün hesabının mutlaka sorulacagını haber vermektedir.

Kafir Çin, Doğu Türkistan'da'ki ceza evlerinde çürümeye bırakılan, her türlü zulüm ve insanlık dışı kıyımlara maruz kalan, çaresizlerin sesini Allah'ın duymayacagını zannediyordu. Yaklaşık bir asırdır Kızlarımızın başına gelenlerin, soy kırıma uğrayanların, annelerinin Feryadını Allah'ın duymaması ne mümkün? Allah mazlumun ahına eninde sonunda karşılık verir. "Allah mühlet verir, ihmal etmez."

Yeryüzünün en büyükleriyiz diye övünen beş büyükler. Milyar nüfusları, teknoloji leriyle görünmez bir virüsün karşısında, ÇARESİZ, ACİZ Sokağa çıkamaz hale geldiler.

Daha dün Doğu Türkistan'lıları sokağa çıkarmayanları, şimdi bir virüs sokağa çıkarmıyor. Dün sokağa bir Müslüman kadının peçeli çıkmasına tahammül edemeyenler, bugün kendileri maskesiz peçesiz çıkamaz hâle geldiler. iste Allah'ın kuvveti budur.

Allah beterinden saklasın, kim bilir daha neler göreceğiz? Yayılıyormuş engel olunamıyor muş, tıp çaresiz kalıyormuş, teknoloji yenik düşmüş, hani sizin gücünüz vardı? Bu olaylar karşısında söylenecek bir cümle var. Oda "Allahu Ekber" Güç ve kuvvet sahibi Allah'tır.

Şimdi dünya devleri kendi dertlerine düşmüş durumdalar, kapılar kapandı. Herkes her yerden elini ayağını çekti. Kendi can dertlerine düştüler. Degişik coğrafyalar üzerinde kötü planları olanlar, kendilerini beklemeye aldılar. Demek ki unutmayalım Allah'ında bir hesabı vardır..

Bu gün umre yasaklandı, Allah vermeye belki seneye hac da yasaklanacak. Biz müslümanlarda, bu bize Allah'ın bir cezasımı, yoksa imtihanımı diye düşünmemiz gerekiyor..

Dün kabe'yi yıkmaya giden fil ordusuna, Allah'ın neler yaptığını görmediniz mi? Şimdi aynı ayetler bize hitap ediyor. ''Ey yirmi birinci asırda yaşayan bu kafirlerin tekniğini, teknolojisini, Kuvvetini gözlerinde büyütenler bilsinler ki'' Amerika ile Çin'le başa çıkamayız diyen Müslümanlar gördüler'ki, ufacık bir virüs onları yola getirdi. Yeterki Rabbi'mize karşı samimiyetimiz olsun..

(Fil süresi 105) 1-Görmedin mi Rabbin ne yaptı fil sahiplerine! 2-Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı? 3-Üzerlerine sürü sürü kuşlar saldı. 4-Onlara balçıktan pişirilmiş sert taşlar atıyorlardı. 5-Derken onları, yenilmiş ekin yaprağı gibi kılıverdi..

Ahmet Ali Canbaz 11.03.2020

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


2 Yorum
01.01.2021 - 23:49
İnşallah mesajı alan kullardan oluruz Rabbim bu musibeti mutlak güç ve kudretiyle kaldırır inşallah,selamlarımla.

03.01.2021 - 16:40
AMİN ecmain insAllah Kıymetli üstadım Rabb'im afatlar, musibetler ve hastalıklardan korusun

Benzer İçerikler