Uyarlanmış Bekri Mustafa Fıkralarına Gülmekten Bayılacaksınız-7

Ekleyen : Ömer Faruk Hüsmüllü , 01 Kasım 2018 Perşembe aaa Beğen 5
 
 
BOŞUNA
Bekri Mustafa her zamanki gibi kafayı iyice bulduğundan ters tuttuğu çiviyi bir türlü duvara çakamıyormuş. Onu gören başka bir ayyaş şöyle demiş;
-İmanım, boşuna uğraşıyorsun, o çivi karşı duvarın.
 
**
 
MEYHANE
Bekri Mustafa’yı rica minnet camiye götürmüşler,
-Hoca başlamış anlatmaya, Bir yer vardır ki orada zengin fakir ayırımı yoktur. Dertli giren neşeli olur. Oraya giren herkesin gönlü ferahtır. Bilim bakalım burası neresidir? Bekri Mustafa yanıt vermiş:
-Neresi olacak meyhane.
 
**
 
TESTİYİ KIRDIRACAKSIN
Dördüncü Murat gene birgün tebdili kıyafet Balıkpazarındaki kaçak meyhaneleri gezerken Bekri Mustafa'ya  rastlamış. Bekri Dördüncü Murat’ı görünce elindeki testiciği arkasına gizlemek istemiş.
Murat bunun bir şeyler gizlediğini anladığından:
-Uzat elini demiş.
Bekri Mustafa  boş elini uzatmış
-Öteki elini uzat, emrini alınca testiyi tutan elini değiştirmiş. 
Murat gülerek buyruk vermiş:
-Bu kez iki elini birden uzat!
Bekri Mustafa hemen sırtını duvara dayıyarak testiyi sırtına kıstırıp, ellerini uzatmış, Murat hınzır bir edayla:
-Şimdi bana doğru gel, deyince de dayanamamış,
-Oynama Murat, testiyi kırdıracaksın. Demiş.


Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

ESA
03 Kasım 2018 Cumartesi 07:59:58
Değerli Arkadaşlar, Sitemiz aylardır topyekün bir yenilenme içindedir. Üstelik güncellemeler yapılırken aylardır hacker saldırılarına da uğramaktadır. Bu nedenle sitede paylaşımı olmayan üyelerin bazılara engel konulmuş olduğu gibi 23.000 e yakın üye silinmekte ve silinecektir. Bu nedenle yazı ve şiirlerinizdeki yorum ve beğeni sayıları azalacak olsa da okur sayılarında bir azalma olmayacak, bu tip sorunlar da bir veya iki haft içinde çözüleceği gibi sitemiz son derce modern ve kullanışlı hale de gelecektir.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...