TARAFINDAN TARAFIMA SEVİLMEK


12.11.2013

Bu Eser 12.11.2013 Tarihinde Günün Yazısı SeçilmiştirSenden ayrılmayı ben istedim hemde ölümüne severken,yürek kanarken seni gördüğümde dizlerimin bağı çözülürken,santim santim,hücre hücre titrerken,kimileri bunun adına aşk derken, bu ayrılmak arzusuda 
neydi ki?

 

Üstelik benzer düşüncelerle her gün savaşırken,aşkın enayilik kimliğinin vasfını senin anlatımlarınla test ederken,etrafımda sahte yapay aşkların demetlerinden buketler aşkı ilan yaparken,seviyorum sporcuların attığı golleri sayarken,ben sana atacağım şutların listesini yapmaktaydım.

 

Hissetmez sandığın batırmaya hazırladığın hançerlerin uykularımda batardı sırtımdan ,ve sen bilmezdin, kimileri bunun adına ihanet derken sen oyun sanıp alacağın zevkin projesini yapardın…

Sen batırmadan önce kanardı her ihanetin hançer adresi,ve geceden başlamış hançer yaralarımı saklamak üzere kaybolurdum bilinmezliklere,aşka dair sadakatimide avuçlarıma alıp yüreğimin sızıntısıyla gözlerimin akıntısıyla verdiğim her sözü tutamayışıma sebep olanları ardımda bırakarak kaçmak arzusu kaplardı tüm yaktığın hücrelerimi,sevenler verdiği sözden dönmezdi böyle öğrenmiştik böyle başlardı aşk hikayemiz böyle severdik hep,acaba kimde vardı ki böyle sevda böyle tutku bağlılık kimlerde vardı diyede merak ederdik.
Her şey dilimin ucundayken anlatamamak çok zor,sana dair ayırdığım tüm beyazlarım ihanetin hançeriyle kana bulanmışken oturup tebessümler içinde sessiz sinema oynamak dahada zor.

 

Tam gitmek zamanı dediğim anlarda gözlerime bakışlarına aldanıp kalmak,yüzüme bakıpta kıyma bu sevdaya kolaymı bulduk birbirimizi sen benim için farklısın diyen masum çığlıklarınla karşılaştığımda ise içimdeki sesi sanki sen sahtekar değilmişsin de içimdeki ses beni yanıltmışcasına içimdeki sesi suçlamak,sanki sen beni aldatmamışsında içimdeki ses beni aldatmışcasına içimdeki sese sırtımı dönerek sana korkusuzca bakıpta aşka tekrar sıkı sıkı sarılmak... seni sevmek buydu.

Verilen sözleri tutmak adına kalmak,onur, gurur ayaklar altına alınırken bile aşkı yücelterek yudumsamak ...seni sevmek buydu.

 

Pusuya yatmış uykulardan sabah uyandığım anda ki yaşadıklarımdı seni ölürcesine sevmek,senliyken uyanışlarımdaki mutluluğumu kaybetmemek içindi belki ihanetlerini görmezden gelmek,

 

Birde aşkın hasret sahnesi vardı ki günden güne ciğerimi eriten,seni alıpta başka kollara götüren esaslı bir hasretti ama suçlu olan o sahnede kazandığın zamandı. Bir çocuğun yap bozlarıyla oynayarak harcadığı o boş zaman,seni alıp götürürdü işte benden şeytan.

 

Sen bilmez sanırdın,duymaz sanırdın,seven aşığın gözü kör kulağı sağır sanırdın belkide hakikaten tarafınca sevilirdim de üzülmesin incinmesin deyipte beni ulaşılmaz görülmez bilinmez bir sayfaya gömerdin,aklınca korurdun ayrılıktan,aklınca kimseler ayırmasın bizi diye kimseler görsün istemezdin,tabiri caizse her şeyi kontrolünde tutmak isterdin,ben senin vazgeçilmezindim ama kimilerinin ihanet dediği seninse oyun sandığın gönülden gönüle turlar atıpta karşımda gülücükler saçarak, "iyki varsın kurbanlar olurum sana" diyerek, teslimiyetini şeytana yapmış bir aşık olarak , sahip olduğun o yüce aşkı geçmişinde başka yüreklerin çektirdiği acıları düşünerek acımasızca harcadığının farkına bile varmazdın.

 

Farkedersin sanarak sineye çekmekti işte seni sevmek,hatalarını göstermek mi,o nasıl bir cürettiki sana hatanı söylemek,Sen mükemmeldin,

Sen mükemmel olduğunu duymak ister mükemmelim derken bile mükemmel davranışlar asalet dolu bir bakış,asil bir aşk isterdin.

 

Ama bunları isterken vermezdin,farkına varamadıklarını fark ettirmek adına gelecek günlerinde pişmanlığını yaşamaman adına sana bir eksik olan tarafı anlatmak için çırpındığım da hoyratça haşince tufanlar yaratır aşkı bitirirdin.Her bitirişin de tufanlarına dayanabilen kalbimle dimdik durur gitmezdim.Onca hakaret dolu ağırlığının taşınması mümkün olmayan küfürlerini bile duymazdan gelmekti seni sevmek.

 

Gitmek vakti geldi diye hazırlığımı yaparken içten içten,mağlubiyetten değildi gidiş için yapılan hazırlık,bir düşüncenin esiri oluyordum her gün yeniden.Bir ölçüsü vardı tarafınca sevdamızın,derdin ki “ben seni yerden Allah’a kadar seviyorum sen beni ne kadar seviyorsun” dediğinde anlardım ölçünü, kıvrak zekam yardım ederdi duymak istediğin kelimeyi duyamadığın an tufanların başlayacaktı hoyratlığınla darmadağın edeceksin diye derdimki ürkekçe “yerden Allah’a kadar” Ve çok sürmezdi kızacak bağıracak bir şeyler bulman an meselesi bulurdun yine bir şeyler,neden yüksek sesle haykırmıyorsunda kısık sesle yerden Allah’a kadar diyorsun diye başlardı tufanların,o kadar zordu ki bilmediğimi sandığın ihanetlerinin hançeriyle kanayan yaralarımla karşında “yerden Allah'a kadar seviyorum” diyerek beni yerden yere vurmalarına katlanmak ve yaralarımı senden saklamak.İşte buydu tarafından tarafıma adı SEVİLMEK duygusu olan.

 

Ve dediğini yaparak seni mutlu etmekti tarafımdan tarafına adı SENİ SEVMEK duygusu olan.Dedim ya mağlubiyetten değildi gidiş için yapılan hazırlık,bir düşüncenin esiri oluyordum her gün aşkın için koyduğun ölçüye baktığımda ağırlığı taşınması mümkün olmayan küfürlerin git gide Allah’a da uzanınca anlıyordum ki bir kalemde yaratanını tanımayıpta silen mükemmelliğe aşık olan bu adam bir kalemde aşkınıda sevdasınıda acımasızca katledebilecek kadar olabilmesi Yüce Allahın gözünde yok oluşunun yanında benim aşkımın yüceliği neydi ki...

 

Ve içimdeki suçladığım sesin haykırışları yakıyordu her yerimi,Diyordu ki “Aşk önce Allaha yakışır,Allah’a kulluk etmek en güzel olandır,Sen ise günden güne kula kulluk etmektesin UYAN! Seninki kocaman bir sevdayla kainatın içindeki ufacık bir adama esaretten başka bir şey değil UYAN!

 

Düşündüm durdum aşk ise bunu veren Allah,bu bedeni yaratan Allah,Sevmekse bunu da veren Allah,Her şeyi geçtim tüm kainatı yaratan Allah sen ise bütün yarattıklarının arasında bir zerre iken nasılda teslim olmuştun gözüne perde indiren şeytana…

Yaşanan günleri iyice düşündüm...

Ve maalesef hiçbir şey yapamadım…

Dilimde kilitli kalan sözlerle,yüreğimde saklı kalan ihanet yaralarıyla gitmekten başka…

 

HER GECE BİZİM İÇİN ŞÖLEN OLACAKTI

KİM DERDİ MATEMLİ TÖREN OLACAKTI,

AŞKIMIZ DİLLERDE DESTAN OLACAKTI,

KİM DERDİ SONUMUZ HÜSRAN OLACAKTI,

HANİ BİZİM SONUMUZ ŞÖLEN OLACAKTI…

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış