1946 Mardin ili, Kızıltepe İlçesi’nin Esenli köyünde doğmuştur. Annesinin adı Keziban, babasının adı Mehmet Ali’dir. Orta halli çiftçi bir ailenin üçüncü çocuğudur. [1] İlk ve ortaokulu Kızıltepe’de bitirdi. Orta öğretiminden sonra Diyarbakır Erkek İlk öğretmen okuluna devam ederek bu okulu bitirdi. ( l964) Öğretmen okulunu bitirdikten sonra İlkokul öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. İlk tayın yeri Kırşehir ili, Çiçekdağı İlçesi’nin Demirli köylü oldu. [2] Bir süre ilkokul öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra Kırşehir, Boztepe’ye bağlı Malya Devlet Üretme Çiftliği’nde bulunan Şube Şefi Abdullah Can’ın kızı Zehra Hanımla tanıştı ve evlendi.(15 Mayıs 1966) .

Askerliğini 1966 yazında yedek subay öğretmen olarak Sivas (Temel tepe ve Kabak yazı) ‘da) ifa etti.[3]

Daha sonra Mardin İli, Kızıltepe İlçesine bağlı Sancarlı köyü İlkokul’unda (1966 -1968) , Yine bir süre sonra aynı ilçeye bağlı Ulu köy’de (Üzeyir) ’ de 1968–1972) yılları arasında bu köyde ilkokul Müdürü olarak çalıştı.........Abdülkadir Güler Hayatı ve Şairliği


Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.