Haydar ERGÜLEN (1956- ) 

 

 
14 Ekim 1956'da Eskişehir’de doğdu. İlk ile ortaokulu Eskişehir'de okudu. Ankara  Aydınlıkevler Lisesi'ni ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümünü bitirdi.[1]Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü'nde asistanlık yaptı. Bahçeşehir ve Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, 'Yaratıcı Yazarlık' ve 'Türk Şiiri ve Şairler' dersleri vermiştir.
İstanbul'da  bir ajansta reklam yazarı olarak çalışmış, Anadolu Üniversitesi'nde yayımcılık, reklamcılık ve  Türk Şiiri dersleri vermiştir. Radikal gazetesinde köşe yazarlığı yapan Ergülen,  yazılarına BİRGÜN gazetesinde devam etmiştir.
 Bir süre, Radikal gazetesinde Açık Mektup köşesinde denemeler yazan Ergülen, Star Gazetesi’nde yazmaya başlamıştır.[2].........DEVAMI :  Açıklama: https://www.edebiyatvesanatakademisi.com/images/ok04.png Haydar Ergülen Hayatı Edebi Kişiliği

Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.