Hulki  Aktunç (1949 -  .... )
 
Hulki Aktunç
 
Hulki Aktunç (27 Ocak 1949 - 29 Haziran 2011, İstanbul), şair ,yazar ve ressam
 
Biyografisi
 
1949 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk yılları  Kadıköy’de geçti. İlkokulu Kadıköyde tamamladı.
Askeri okullarda okuyarak  orta ve lise yıllarında askeri okullara devam etti.  Liseden  sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. Yükseköğrenimi devam ettirmeyip Hukuk Fakültesini yarım bıraktı.
 
Fakülteden  ayrıldıktan sonra reklam ajanslarında çalışmaya başladı. 1969-1972 yılları arasında Meydan Larousse'un hazırlanması sırasında redaktörlük yaptı.  Reklamcılık alanına  düzeltmen olarak basladı.  Manajans'ta redaktör  olarak çalıştı. Daha sonra yirmi yıl boyunca Reklamcılık alanında faaliyet gösterdi.  İlk hikayesi Soyut dergisinde çıktı. [1]1980 yılında Yaratım ajansını kurdu. 1987 yılında Foot Cone & Belding ile ortak oldu.. Yaratım / FCB'nin yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürdü. [2]Reklamcılar derneği başkanlığına kadar da yükseldi.........https://www.edebiyatvesanatakademisi.com/oyku-tiyatro-deneme-yazarlarimiz/hulki-aktunc-hayati-

Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.