İsmet Özel
 
İsmet Özel, (d. 19 Eylül 1944, Kayseri) Türk, ŞAİR,  Yazar ve düşünür.

Aslen Söke'li bir polis memurunun altıncı çocuğu olarak Kayseri’de dünyaya geldi.  Altı kardeşi olan İsmet Özel ailenin en küçük çocuğuydu. Babasının görev yerlerini sık sık değiştirmek zorunda olması nedeniyle İlkokulunu Kastamonu’da,  ortaokulu Çankırı ‘da Liseyi ise  Ankara’ da Gazi Lisesinde tamamladı. [1]Liseden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne devam etti fakat daha sonra bu okulu bırakarak Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümüne kaydoldu ve bu okuldan mezun oldu. 1955 yılında babası baş komiserlikten emekli olmuştu. Bunun üzerine tahsil hayatını Ankara’da sürdürmeyi tercih etti.

Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduğu sıralarda sosyalist ve komünist bir düşünce içindeydi [2]. 1963’ten itibaren i yayımlanmaya başladığı şiirlerini de bu düşünceler etrafında yazarak yayımladı. O yıllarda popüler olan II. Yeni şiiri ve şairlerinin etkisi altındaydı.  Mülkiye’de okuduğu yıllarda kendinden önce mezun olan Mülkiyeli II. Yeni şairlerinin şiir tarzını benimsemişti.........DEVAMI :  Açıklama: https://www.edebiyatvesanatakademisi.com/images/ok04.pngİsmet Özel Hayatı ve Şairliği

Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.