TÜRKÜ ARAŞTIRMACILARI VE OKURLARIN IN DİKKATİNE
 
Pek çok Türkü sitesinde anonim türkülerimizin âşık, divan, tasavvuf ve çağdaş şairlerin şiirleri ile karman çorman edildiğini gördük.  Türküler bölümünü oluşturmayı da bu nedenle üstümüze vazife edip, ülkemizin gelmiş geçmiş,   en güvenilir ve en kapsamlı türküler hazinesini sağlamaya karar verdik.  Bitmemiş halinde dahi en zengin kaynağı olduk.
 
Türkülerimizi Yöre İl ve İlçelere göre kategorik hazırladık.  Bu nedenle bir ile veya yöreye ait tüm türküleri ilçe ve illere göre kategorik sıraladık.
 
Türküler Bölümü ‘müz yeni yapılandığından yöre, il ve ilçe türkülerinin hepsi tamamlanmamıştır.  Tamamlanan her kategorinin ülkemizin en kapsamlısı olmuş;  tamamlanacak her kategori de bu şekilde olacaktır.
 
Kimi türkülerimizin sayısı 30 aşan çeşitlemeleri vardır. Bu nedenle bir yöreye ait bir çeşitlemeyi veya varyantı arıyorsanız O ilin veya ilçenin kategorisinden arayın.
 
Belli bir yöresi olmayan türkülerimiz başladıkları ilk harf sırasına göre de tasnif edilmiştir.  Örneğin Al Elmayı Kopardılar Dalından, Türküsünü  ( A Harfi ile Başlayan Türküler )  bulabilirsiniz.   Site arama motorundan da türkü adını yazarak türkülere ulaşabilirsiniz.
 

Türküler

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.