HİKAYE HAKKINDA GENEL BİLGİLER 
 
Kerem ile Aslı, 16. Yüzyılda oluştuğu düşünülen  asıl aşk hikâyelerimizden birisi olarak kabul edilen aşk konulu halk hikâyelerimizden birdir. Kimi araştırmacılara göre Kerem ile Aslı kahrqmanlık konulu halk hikâyeciliğimizden asıl aşk hikâyelerimizi oluşturan ilk Türk Halk hikâyesidir.
 
Dede Korkut ve Köroğlu hikâyesi gibi kahramanlık konulu hikâyelerden sonra Leyla İle Mecnun, Yusuf ile Züleyha Ferhat ile Şiirin gibi Arap ve İran halk hikâyeleri Türk Halk Hikâyelerini de etkilemiş ve ilk önceleri yarı kahramanlık yarı aşk konulu halk hikâyeleri ortaya çıkmıştır. Kahramanlık konulu halk hikâyelerimizden olan Köroğlu Hikayes ile Destan nitelikleri  ağır basan Dede Korkut Hikayeleriinden sonra, destanla  asıl aşk hikayeleri arasındaki geçiş dönemi hikayeleri ortaya çıkmıştır.[1] Eşref Bey Hikayesi, Elif İle Mahmut, Mahmut İle Niğar  gibi birçok halk hikâyemiz hem eşkıyalık ve kahramanlık,  hem de aşk konusunu birlikte ele alan hikâyelerimizdir.........Kerem İle Aslı Hakkında Çalışmalar Epizotları Formelleri ve Özeti

Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.