1938'da Antalya'nın Elmalı İlçesine bağlı Akçay köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Antalya Erkek Sanat Enstitüsü, Torna Tesviye Bölümü'nden sonra Ankara Akşam Teknikerlik Okulu Makine Bölümünü bitirdi. [1] Ankara Etlik’te, Ana Tamir Fabrikası'nda tornacı olarak çalışma yaşamına başladı. Torna makinesi başında çalışırken şiirler alakasını kesmiyor, Orhan Veli'nin, Tanpınar'ın, Ahmet Haşim'in, Faruk Nafiz'in, Baudelaire'in, Verlaine'in, Paul Valery'nin kimi şiirlerini ezbere biliyordu.

Hayali İstanbul’a gitmekti ve biriktirebildiği bir parayla İstanbul'a gitti.1956.  Orada arkadaş olacakları Kemal Burkay’la tanışacaktı. [2] İstanbul’da hukuk yurdunda kalıyordu. 1957-59. Fakat 27 Mayıs'ın ön günlerinde kaldığı Hukuk yurdu.........Açıklama: https://www.edebiyatvesanatakademisi.com/images/ok04.pngMetin Demirtaş Hayatı ve Şiirleri


Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.