Metin Eloğlu (. 1927 İstanbul, ö. 1985 İstanbul) şair ve ressam.

Metin Eloğlu, Boyabat’ın Perinçek köyünden Hasan efendi ile İstanbullu Nahide hanımın oğludur. Metin Eloğlu’nun babası Hasan efendi, yirmi yaşındayken karısı ve kızını köyde bırakıp İstanbul'a göçmüş, Burada Yusuf İzzettin’in konağında bahçıvan olarak çalışmaya başlamış, ve komşularının kızı Nahide’ ile evlenmiştir. Bu evlilikten Güzin ile 1927’de oğulları Metin dünyaya gelmiştir.[1]  Çamlıca’da dünyaya gelen şairin çocukluğu burada, gençliği Üsküdar’da geçer.
 
Babası Hasan Efendi, Belediye Bahçeler Müdürlüğünde çalışmaya başlar. Kadıköy, Taksim ve Gülhane parklarını düzenleyen bahçıvanlar arsındadır. Metin Eloğlu babasının çiçekler ve bitkiler resim yapma işi sayesinde resme ve güzel sanatlara ilgi duyan bir kişi olarak yetişir.........DEVAMI :  Metin Eloğlu Hayatı Edebi Kişiliği.

Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.