Nihat Behram (d. 18 Kasım 1946 Kars), Türk şair, yazar, gazeteci. Asıl adı Mustafa Nihat Behramoğlu. Evlidir ve Mavi adında bir kız çocuk babasıdır. Soyadını degistirmeden onceki asil soyadi behramoglu idi. Şair ve yazar Ataol Behramoğlu’nun küçük kardeşi olan şair, sonradan soy adını değiştirerek Behram adında karar kıldı.
 
18 Kasım 1946'da Kars'ta doğdu. ilköğrenimini Çankırı’da, lise öğrenimini de Bursa ve İstanbul’da tamamladı. [1]İlk şiiri 1967'de yayımlandı . İlk şiirleri, Soyut, Yordam, Yeni Gerçek, Halkın Dostları dergilerinde yer aldı.
 
Sol hareketler içinde aktif bir rol aldı. Deniz Gezmiş  ile Haydarpaşa’dan ve  Sinan Cemgil ile de lise yıllarından arkadaştı.  Mart 1970'te  Halkın Dostları dergisinde yazıları yayımlanmaya başladı.  Nisan 1971 tarihli 13. sayıdan itibaren Halkın Dostları dergisinin  yazı işleri sorumlusu oldu..........

Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.