NÜZHET ERMAN

 
 
 
1926-1996 


28 Nisan 1926 tarihinde İstanbul´ da,  Sultanahmet’teki Nahilbent Sokağı’nda doğan Erman, Emniyet Amiri olan babasının görevi dolayısıyla çocukluk yıllarından itibaren Anadolu’yu tanımaya ve dolaşmaya başlar bu bakımdan da ilk ve orta öğretimin yurdun değişik yerlerinde yapacaktır. Babası Ahmet Hamdi Bey, annesinin ismi ise Zeliha Hanımdır. Babasının Emniyet Amiri olması nedeniyle küçük yaşlarından itibaren yurdun değişik yerlerini görmek, yurdun değişik yerlerinde okumak zorunda kalacaktır. Babasının değişik yerlere atanması münasebetiyle yurdun değişik yerlerinde yaşamak fırsatını bulacaktır.
 
İlköğrenimini Konya´da, orta örgenimi Siirt ve Isparta´da tamamladıktan sonra liseyi  Afyon´da okumuştur. 1944 yılında 10 kişilik Afyon Lisesi Fen Şubesinden 130 üzerinden 128, Lise olgunluk sınavı sonucunda ise 40 üzerinden 38 alarak mezun olmuştur.[1]...............*       Nüzhet Erman Hayatı Edebi Kişiliği

Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.