Tatanbüklü Teslim Abdal 
 
 
Birkaç tane olmasını düşündüğümüz Teslim Abdallar arasında Deyişleri halk arasında yaygın olan, cemlerde söylenen; 4. sırada saydığımız  Teslim Abdall, TATANBÜKLÜ TESLİM ABDAL’dır.
Tatanbüklü Teslim Abdal’ın şiirleri olması kuvvetle muhtemel olan diğer Alevi Bektaşi, Derviş Aşık tipindeki Teslim Abda adlı şairlerin şiirlerine nazaran daha şiirleri daha çok yaygın ve daha çok sayıda şiirleri olan Teslim Abdal’dır.  Deyişleri halk arasında en yaygın olan, cemlerde en çok şiirleri olan ve söylenen Teslim Abdal budur. Buna mukabil Tabanbüklü Teslim Abdal’a isnat edilen tüm şiirlerinin ona ait olduğunu kestirmek ve söylemek oldukça güçtür.[1]
M.Beşir Aşan’ın Tabanbükü Köyü’deki Teslim Abdal’ın mezar taşından yaptığı tespite göre.........Tatanbüklü Teslim Abdal Hayatı ve Şairliği..
 
NOT: BİLİMSEL BİR İNCELEME YAPILAMADIĞI İÇİN AŞAĞIDAKİ ŞİİRLERİNİN HEPSİNİN AYNI TESLİM ABDAL'A AİT OLAMAYABİLECEĞİ, ŞİİRLERİN FARKLI TESLİM ABDALLARA GÖRE TASNİFEDİLEMEDİĞİ   Tatanbüklü Teslim Abdal Hayatı ve Şairliği  Linkinde  İZAH EDİLMİŞTİR.

Şiirleri

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.