ATATÜRK VE ÇOCUKLAR


23.4.2019
 
"Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." ATATÜRK
 
 
   Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Yüreklerde onların sevincini duyacağız. Kalemlerimiz onlar için bir şeyler yazmanın yoğun mesaisinde.
   Sosyal medyada, ekranlarda, resmi ortamlarda, meydanlarda "Atatürk ve çocuklar", en sıcak ve neşe dolu gündemimiz olacak. Teşekkür ediyoruz Atatürk'e bu güzel bayramı en değerli varlığımız olan çocuklara armağan ettiği için. Ne kadar da doğru ve anlamlı bir adım. Atatürk, liderliğiyle, ileri görüşlü oluşuyla ve milletine büyük değer vermiş olmasıyla, takdire şayan daha birçok niteliğiyle hep adından söz ettirecektir. Çocuklarımızın geleceği de her zaman önemli gündemimiz olmaya devam edecektir. Onların iyi bir eğitim öğretim ortamında yetiştirilmeleri, sağlıklı koşullarda, barış ve huzur dolu bir ortamda yaşamalarını sağlamak da önemini koruyacaktır. Bu,bütün dünya çocukları için önemlidir, Çocuklarımıza barış ve huzur dolu bir ortam sağlamak, sağlık, eğitim vb. başlıklarda iyileştirmeler yapmak, bütün ülkelerin en önemli gündemi olmalıdır. Çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlama, ortak ve en önemli gayemiz olmalı. Atatürk'ün, çocukların insanlık için önemine dikkat çekmesi ve onlara değer vermesi bizler için çok değerli.
    23 Nisan gibi önemli bir günü, "Ulusal Egemenliğin" bekasını geleceğimiz olan çocuklara emanet etmesi ne kadar da anlamlı! Onlara ne kadar güvendiğinin ve ne kadar değer verdiğinin güzel bir kanıtı. O da biliyordu ki Türkiye Cumhuriyeti, yarının büyükleri olacak çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir. Böyle bir lidere sahip olduğumuz için şanslıyız. Hangi ülkenin lideri ülkesinin çocuklarına hatta dünya çocuklarına böyle anlamlı bir jest yapmıştır? 23 Nisan günü yıllardır dünya çocuklarını da ülkemizde gururla misafir ettiğimiz evrensel bir şölene de dönüşmüştür.
     Bugün dünyanın neresinde ağlayan bir çocuk varsa, umuyorum ki bu güzel bayramın neşesi onun hüzünlü kalbini de neşelendirsin. Masum çehresinde tatlı gülücükler belirsin. Savaşın hüznünün, yıkıcılığının izleri çehresinden, yüreğinden silinsin. O da sevinsin. Ülkesinin topraklarında güven içinde ve özgürce yaşayıp geleceğe umutla baksın.
      Açlıkla, savaşla ve her türlü sorunla baş başa olan çocukların da yüzleri gülsün! Güzel ülkemin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Bayramı kutlu olsun!


23 Nisan 2019
       

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış