Düşlerimle Hasbihal Ederim 1


18.11.2020

 

Düşlerimle Hasbihal Ederim 1
Düşlere kucak açmayı severim her zaman yerleri yanımda vardır, düşlerin mevsimi hep bahardır gönül sarayımda konuk eder yumuşacık minder üzerinde oturtarak rahat etmelerini sağlarım, çünkü bunu hak fazlasıyla ediyorlar, çünkü ben onlara kucak açmadan aynı karşılamayı onlar yapıyor ve beni mahcup ediyorlar. İhya etmek içlerinde var gerçekten ihya etmek nedir onlardan öğrendim. Karşılıklı kucaklaşmalardan sonra birbirimizden kopmamız çok zor oluyor beraberce oturuyor karşılıklı muhabbetler ediyoruz ben ona soruyorum.
-Şiirlerimi o beni terk ederek gidene aşkla yazıyorum acaba hatamı ediyorum? Diye o ise bana
-O şimdi dünyanın bir ucundan kalkıp sana gelseydi muhakkak gelirdi, sen sevmeye devam et, gönül sarayını yıkma süsleyerek bekle fırsatını bulduğunda koşarak gelecek. Gelmezse de bu gönül sarayındaki güzelliği belki Mevla’n görecek bunu senden sabırla kurmanı istiyordur, bununla son nefesinde Rabbine giderken görevini yapmış gidersin, gönlünde ne var Rabbin zaten ona bakar, sıkıntı varsa sıkıntı yok.

Bir ferahlıyorum ne siz sorun nede anlatmam için binlerce kelimeleri yazmayayım o derece anlayın.
 
Neden ağlıyorum sızlanıyorum böyle
Mevla’m layık görmüş bu seven gönle
Canan bekler onu güzel karşıla durma
Bak geliyor görmezsen de bu gözle
Ona ait yeri ateşe dumana sen verme
 
Soruyorum düşlerime.
-Peki, o giden kadir kıymet bilmeyen ne yapacak?
 
Susmuş duruyor sanki karşımda
Gözleri mahcup bakar bakışımda
Bir dokunsam ağlayacak gibi
Koşarak gelip duracak mı karşımda
 
-O zaten şimdi pişmandır dönerse sana anlatır, dönmezse de o pişmanlıkla son nefesini verir o haliyle Mevla zaten biliyor, ahirette kavuşursunuz belki sınavınız budur Mevla bilir siz bilemezsiniz. Sen şimdi benim gibi sevse özlese deme o senden fazla şimdi seviyor özlüyor gelmek için kanat takmanın peşinde kendini parçalıyor…
 
Bak şimdide üzülüyorum, koşarak varmak üzülmesin istiyorum. En çok düşlerimi benimle konuşmasını seviyorum, belki delice gelecek e seven az delidir aşk aklı baştan alarak tarumar ediyor ondandır,siz sevmelerle kalın deli desinler, cennet bahçesinde gezinin sizi kıskanacaklar peşinizden gelecekler, emin olun, vesselam, selamlarımla.
Mehmet Aluç
Devam edecek İnşallah

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış