GÜNEŞ YENİDEN DOĞACAK


4.4.2020
GÜNEŞ YENİDEN DOĞACAK
   Orada, çok uzaklarda, benzer acıları paylaştığın birçok insan var. Benzer sıkıntıları yaşayan milyonlarca yürek var. 
    Belki güneş şu an saçlarımızı parıldatmıyor olabilir, rüzgar saçlarımızı savurmuyor. Kuşlar ötüşmüyor; insanlar sıra kavgaları yapmıyor. İnsanlar çevresindekilerden mahrum kalıyor. Bir çocuk parka çıkamıyor, yaşlı teyze her hafta gittiği pazara gidemiyor olabilir. Belki de bu günler bize en basit şeylerin bile ne kadar değerli olduğunu göstermek içindir. Günlük hayatta yaptığımız her şey bir anda gözümüze lüks olarak görünüyor. Belki de normal yaşamımızda onların hepsini birer lüks olarak görmemiz gerekiyordur. Çünkü geçirdiğimiz her bir dakika bize bahşedilen bir hediyedir.   
Belki de sevdiklerimizi kırmamayı çünkü bir daha onları ne zaman göreceğimizin hiçbir zaman garantisi olamayacağını öğretiyordur. 
     Kim bilir belki de bunca şeyden sonra dışardan eve geldiğimizde, başımıza gelen olumsuzlukları değil de o gün yaşadığımız güzel şeylere odaklanarak yatağımıza gireriz. Çünkü biliyor olacağız ki o günü yaşamak ve o günü sağlıklı bir şekilde geçirdiğimiz için hayata teşekkür etmek yapabileceğimiz en önemli şeydir. Kaçtığımız yağmur damlalarını bile özlediğimiz, kalabalık bir taşıta bindiğimizde ofladığımız, erken uyandığımızda yaşadığımız o kötü hissi bile bu şekilde özlemek... Belki de bizi tüm bunlardan sonra çok daha farklı biri yapacaktır. 
     Yaşadığımız her bir an bir mucizedir. Kötü günler olsa da birçok şeye hasret kalsak dahi güneşin doğuşu tekrar anlam kazanacak; batışında da hep birlikte gülerek evlerimize dağılacağız. Güneş bir gün hepimiz için doğacak.

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


1 Yorum
05.04.2020 - 19:41
Kısa ve yetersiz olduğunu düşünüyorum yine de kutlarım