Hangisi Doğru Bilin Bakalım? Beyin Fırtınası-1


15.8.2020


Hangisi Doğru Bilin Bakalım? Beyin Fırtınası-1

 Beyin Fırtınası: İşiniz Ve İşletmeniz Hakkında Kendinize Bu ...

Düşmüşüz gidiyoruz zamanın peşinden aydınlanmak için varmak için anlamak için. Bu gidişimizin amacı sizce nedir? Neden Gideriz? Gitmesek Olur mu? Gitmezsek bizimle aynı yaşıtta gidenler gidince, yeni gençlerin alay konusu olabilir miyiz?

A-Sorumlu olduğumuzdandır.

B-Hayatı ömrü yaratan Mevla böyle yazmıştır.

C-İstemezsek te gideceğiz hayatımızı sonlandırmak için.

D-Gidenlere kavuşmak varmak için.

E-Ahiret hayatında yeniden sonsuz hayata ulaşmak için.

F-Gözledim o nazlı yârim gelmedi peşinde düştüm aramak için.

G- Çağının olumsuz etkilerinden kurtulmak, anlama manaya varmak için.

H-İleride nelerin yansıdığını görmek için.

I-İleride nelerin beklediğini görmek için.

İ- Anlama isteğine karşılık bulamak anlamak için.

J- İnsanın dünyadan kopuşunun gidişinin gereğidir.

K- İnsanın dünya ile arasında anlamsızlıkları yığmasının sonucunda, arada bir anda açılan ve gittikçe büyüyen uçurumun boşluğunun sarsıcı baş dönmesine kapılarak, yürümesi ya da boşlukta ne var diye merak etmesidir.

L-Leman, hala aynaya bakarak üzgün üzgün dökülen saçını taramaktadır.

M-İnsan bağlı olduğu hayatın zincirinin sonucunda, vardığı peşinden gitmek zorunda olduğu andır.

-N-Kaderde yazılan hayatın sonuna varmak için, yürünmesi gereken yoldur. Bu yolu yürüyen kuldur, bak bakalım yolu ne ile doldurdun, dolu mudur boş mudur?

O-İnsanın derin bir şekilde insana duyuran açlık, özlem, sevgi, bağlılık isteğinin karşı karşıya gelmesinin sonucunda, bir merkezde toplanılması için gidilen yolun adıdır.

Ö- Hayatın ömrün bize sunduğu seçmek elimizde olmayan andır, yaşamın bizi aşıladığı ya da hayatın anlamını bulmamız, anlamamız için söylediği bir söylemektir, bu söyleme istemesekte uymak duymak, duyunca koşmak zorundayız.

P-Pencereden bakan Leman, hayatı sorgulamak için gelip geçen zamanı beklerken, gelip geçmeyen zamanın içinde sıkıntı içinde tırnağını yemekle meşguldür.

R-Rabbimizin bize lütuf ettiği bir nimettir.

S- Âlemi anlamla kuşatan kuşattıran Rabbim, kişiye sahici bir özgürlüğü yaşama imkânı veren ve bu yolda bu zorluklarla imtihan edilen kişinin, kulun sabırla yürüdüğü direnme gücünün adıdır.

Ş-Şekerci mi baban senin sen şeker gibisin diyen mahalleli Şükranın güzelliği karşısında erimektedirler.

T-Tamda anlamca anlamı yakalamanın peşindeyken, sona geldik zaman azaldı dediğimizdir hissettiğimizdir hatta beklediğimizdir.

U-Urfa’nın etrafı dumanlı dağlar.

Ü-Üzüm üzüme bakarak sararmaktadır, lakin müdahale edemediğimiz bir an buna tepki göstermek ve “hayır” demek bir şekilde mümkün değildir. 

V-Vazgeçmek, gitmemek ne mümkün.

Y-Yazının sonuna geldik, umarım doğrusunu seçer beğenir bir yorumda yazarsız.

Z-Zaman dediğimiz sonu olan bir yoldur, insanları sarmak için ise açılan gönüldeki koldur.

Mehmet Aluç

 

Yalvarıyorum biraz az yavaş git. İki satırcık olsun nefes aldırt, ruhum altüst, sinirlerin laçka oldu yetişemiyorum diyenler varsa, kısa yazabilirim anlata bilirim o zamanda beyin fırtınası gerçekleşmez falan filan.

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış