Hızlı Trenle Değil Huzur Verenle Gezeceksin


                                          Hızlı Trenle Değil Huzur Verenle Gezeceksin
          Gezmenin diğer adı yorgunluk deriz biz büyükler. Gezeceksen en iyi şartlarda gezeceksin diyen de küçük olmasa da henüz genç olanlar. İki nesil de aynı düşünüyor değil mi?

        Yorgunluğa razı olup gezenler, şartların mükemmel olmasını bekleyip de gezemeyenlerden daha akıllı değil sadece daha dirayetli.

       Bir gezi düşünün ki hem meşakkatli hem uzun. Üstelik imkanın da oldukca kısıtlı. Gitmeyi aklına bile getirmiyorsun. Yalnız hangi masaldan payına bir elma düştü ise kendini ailenle gezerken buluyorsun. Ağabey ,abla,kardeş, bacı, yeğen ... Hepsi seninle. Yediğin önünde yemediğin ardında. Müsiki dersen kendi halk ozanından dinliyorsun, şiir istersen en has şiirlerle kulağının pası siliniyor. Diğer taraftan sohbetlerde satır arası bilgileri aklında tutmaya çalışıyorsun. Etrafında pır dönen evlatlara da minnettarsın. Yorgunluk falan kimin umrunda. Yol boyunca nehirlerle yarışa yarışa dağlara kafa tuta tuta varıyorsun menzile.
        İlk gece yorgunluğunu atıp güneşe erkenden kavuşmanın neşesiyle açıyorsun pencereni. Tertemiz ve serin bir hava ile dolduruyorsun ciğerlerini. Karnın da doyunca otobüslerle planlanan yerlere gitmeye hazır oluyorsun. Ve tekrar yolculuk başlıyor neşe içinde. Hani sazlı sözlü, dolu dolu bir yolculuk.
          Ekin tarlaları selam duruyor size. Kır çiçekleri el sallıyor. Dağlar taşlar dile geliyor kendilerine soru soran bilge hocalarımıza cevap vermek için.
        Gençlerimizi kalenin burçlarındaki bayrağımız istiyor yanına. Biz de selam gönderiyoruz. Şehitlerimizle dertleştiğimiz haberini de saklıyoruz selamımızın içine.
        Alış veriş etmeyi ihmal etmeyenler oluyor aramızda.
       Ve son gece Kars kalesinde güçlü bir sesin eşliğinde kıvrak danslarla eğlenenlere kayıtsız kalamayanlarımızı alkışlıyoruz.
       Dönüş yolu kısalıyor adeta ve yolculuk kolaylaşıyor. Bu sefer nehirlerle sarmaş dolaş dağlarla arkadaş oluyoruz. 
       Gezimiz başlangıç noktasında son buluyor. Aramızda olamayan Aytül Kaplan hocamızla da ayak üstü hoş beşten sonra yuvalarımıza uçuyoruz.
       Kanatlarımıza güç veren sevgi; kardeşlik; dostluk rüzgarı yanaklarımızı ıslak bırakmıyor.
       Teşekkürler Aşka seferi canı nur kardeşim Nurcan. 
      Teşekkürler ilmini gönül zenginliğini ve diğer tüm imkanları önümüze seren hocalarımız, 
      Teşekkürler emeği geçen ve değerleriyle değer katan herkese. 
       Velhasıl kelam
      Hızlı trenle değil huzur verenle çıkacaksın yola...

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış