UZUN BİR ARADAN SONRA MERHABA


31.7.2019
    Yaşam tükenmediği ve biz son nefesimizi vermediğimiz sürece yazacak ve söyleyecek sözümüz vardır. Bazen uzun süre bir şeyler yazamazsın. Aslında belki yazılacak çok değerli şeyler yaşıyor veya çok değerli şeylere tanıklık ediyorsundur. Ama nedense bazı zamanlar yazıya dökemiyorsun o anları.
    Belki yazmak için daha çok okumak ve dolmak gerekiyor. Belki de bir tembellik çöküyor üstüne ya da yaşam mücadelesi ağır basıyor kimi zaman. Öyle ya da böyle olmuyor işte kimi zaman. Hele bir de başkalarının harıl harıl bir şeyler paylaştıklarını görünce biraz imreniyorsun. Açık söyleyeyim bazen de farkında olmadan kabuğuna çekilmek ve sadece yaşamak daha iyi geliyor. Sürekli yazmak çok üretken olduğunu mu gösterir? Kaleminin güçlü veya yazacak çok şeyin olduğuna mı işarettir. Bilmiyorum... Elbette hepsinin payı olabilir. Ama bu kadar yoğun yazmak ve sürekli birbirimizle paylaşmak sanki fazla gibi geliyor.
      O kadar yazı akıp giderken kim kimi ne kadar anlayabiliyor veya okuduklarını yorumlayabiliyor acaba? Hep bir paylaşım, paylaşım... Şiirler, yazılar, etkinlikler... Paylaşımcılar gücenmesinler ama arada bir kısa bir mola vermek iyi gelir. O kadar hızlı yaşıyor ve tüketiyoruz ki her şeyi. Bazen sadece yaşayın; paylaşmayıverin. Ben kendi adıma şunu söyleyeyim. Her ne kadar bir ölçüm var idiyse de şimdilerde rafa kaldırdım "beğen"leri, "paylaş"ları... Uzaktan takip ediyorum arada bir.
      Biliyorum yaşam devam ettikçe sosyal medyadaki hareketlilik de devam edecek. Ama inanın biraz olsun sosyal medyanın dışında kalmak ya da arada bir takip etmek iyi geliyor. Zaten öyle yoğun bir paylaşım içindeki herkes... Kimse kimsenin yokluğunu fark etmiyor. Tebrikler... Alkışlar... Beğeniler... Paylaşımlar... Çook çook yoğunuz gerçekten(!) Galiba biraz kendi kabuğumuza çekilmeliyiz bazen.
     Hayatı en sade haliyle yaşamak da güzel. Her anını paylaşma değil o anı yaşamanın güzelliğiyle baş başa kalalım zaman zaman. Nasıl göründüğümüzün ve alacağımız iltifatların büyüsüne kapılmadan, sadece yaşamak yetmeli bize bazen. İnanın, beğenmeden, beğenilmeden ve paylaşmadan da yaşanıyor. Daha sade ve daha huzur verici olabiliyor.     
    Sadece yaşamak ve kimi zaman sadece etrafındaki sevdiklerinle yaşamı paylaşmak... Fazla açılmadan, bazen yaşamın kıyısında kalmak da mutlu eder. Sosyal medyanın uzağında ve kendi yaşam vadinde mütevazı bir yaşam sürmek.
     Sosyal medyadan uzak ve  biraz limana yanaşıp kendini dinleyerek. Sakin, huzurlu ve gözden uzak... "Bir tatlı huzur almak" için sosyal medyadan biraz uzaklaşmaya ne dersiniz?

31 Temmuz 2019

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


Henüz yorum yapılmamış