Yıldız Gülüm Kardeşimle Hasbihal İçsel Yolculuk...


24.1.2021

 

Yıldız Gülüm Kardeşimle Hasbihal İçsel Yolculuk
“Çimdik atmam gereken bir kelime arayışında iken ansızın gökten zembille inen bir cümlenin sırıtışına dayanamayıp peşi sıra dökülüyor cümleler elbet gaipten gelen coşkumu da hali hazırda dile getirmem yetmese de bu coşkunun beni ne denli yaşama bağladığına. Zaten başıma gelen her şey bu yüzden başımı daha fazla derde sokmama sebep olmadı mı? İlla ki bağlantı kuruyorum kendimle hayat arasında garip bir korelasyon (ilgileşim) hem de dört yaşımdan bu yana ve çok ilginçtir ki; yazma refleksini hayata geçirip karalamaya başladıktan sonra geçmişe öylesine detaylı yolculuklar yapar oldum ki en küçük halimi hatırlıyorum. Yıldız Gülüm”
 
Çıktığım hayat ve edebiyat yolunda, içten yolculuklarıyla yolculuk yaptıran Yıldız kardeşimden birkaç muhteşem satırla başladım. Yazmak adına, bana şevk veren duygularıyla coşturan kardeşime teşekkürler ediyorum. Yaralara merhem olmak için çıktığımız bu dostluk kardeşlik yolunda, yaraya tuz basanları yok etmek onlarında merhem sürmelerini söyleyerek, devam ediyoruz. Bazen cümlelerimiz kifayetsiz kalsa da, aşkla sevmelerimiz kifayetsiz cümlelere can vererek gülümseten cümlelerle sizlere vardırtıyor Rabbime şükür.
Tarif ettiğimiz gönül dostluğu, edebiyat ve kardeşlik adına edebiyatın bizi bir arada tutan güzelliği ve edebiyatla edebe bürünerek, yürüyüşümüzden başka bir şey değildir. Yanlışlıklarımız yok mu tonlarca, doğrularımız var mı üç beş tane, yanlışlıklarımızı doğru ile değiştirerek yol almamız önemli, bu yolda yürüyeceğin dostları kardeşleri bulmak önemli ben buldum, hatta daha fazla buldum lakin Yıldız kardeşimin eserleri muhteşem kardeşimiz bir cevher, onun eserlerindeki cevherden faydalanarak yazma coşkusuyla okuyor ve yazıyorum.
 
Bu yolda öyle fazla bir beklentimiz yok, evler almak villalar kurmak diye bir derdimiz hiç yok. Gönül köprüsünde gönüllerle buluşmak, yeterli gelmeyen ne varsa bir arada bir masada edebiyat etrafında kardeşçe, paylaşarak eksiklerimizi tamamlayarak hatta bildim eksikleri tamamlayan Rabbim, biz kulları da kendi eksikliğimiz tamamlamak için gönderen olduğuna da iman ediyorum. Benim çabam kardeşime kardeşlerime vararak devam ediyor. İç dünyamdaki güzellikleri göstererek, kendi iç dünyasındaki güzelliklerle yolculuk kardeşimle devam ediyor. Dünümüzde saklı olan acıları, şefkatle okşayarak üzgün kalmasın diye iç dünyamızda gezerek hayatla barışık olmanın da zirvesine çıktık elhamdülillah…
 
Bir bağlantı kurmak için karşı karşıya olmak gerekmiyor, bir hece bir söz kelime ile iletişim kuruluyor dar alanımız umman oluyor yazmakla varmakla, insanı hayatı tabiatı sevmekle… Dünde kalanlarla bugünde kalanların, yarın üzülmemesi için yazarken hislerimizle gözlerimizdeki gülücüklerle yol alıyoruz, bu yolda kardeşimle diğerleriyle yol aldırtan Rabbime şükür. Okumak bir derya deniz, hele hislerin güzelliği de içinde olunca okuyunca böylesine güzel yazdırtıyor. Hali bilinmeyen kardeşimin, halden bilen bakışıyla koşusuyla koşmasına varmasına hayranım, o koştukça bende kardeşlerimize sizlere onunla koşuyorum, varmanın coşkusunu anlatacak kelimeleri yazsam kifayetsiz kalacak o nedenle kelime ve sözleri üzmeden anlatmayayım siz anlayın vakıf olun. Kardeşime huzurlarınızda bir kez daha teşekkürler ediyorum iyi ki varsınız ve iyi ki yazıyorsunuz kardeşim, selamlarımla.
Mehmet Aluç

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.


2 Yorum
24.01.2021 - 21:42
Çok çok değerli ağabeyim, bu eşsiz mealini yürek sesinizin bizlere sunduğunuz için asıl ben teşekkür ederim. Hayat, döngü, kader... Başımız gözümüz üstüne. Elbet sıkıntılar da olacak ki günümüzün ve sahip olduklarımızın kıymetini bilelim... Pek çok şey dünden kalan ve güne dokunan ve yarınlara dair ki... Çok gülerim kendime hele ki maddi anlamda sahip olduğum bir maaşı daha da nice maddi değeri olan şeyi bilfiil kazanırken her şeye bir nokta koyup içsel yolculuğuma çıktım. Kayıplar. Kazanım addedilen... Her şey öylesine izafi ve de iç içe ki. Kaderin verdiği bizlerinse kendimizden çaldığı bir o kadar kendimize kattığımız... Para kazanmayı beceremeyen sefil varlığımla haiz olduğum maneviyat ve iç dünyam ve herkesi kendim gibi bilmem ve sonunda kavuştuğum İlahi sıcaklığı evrenin. Sevmek hep kolay gelmiştir bir ömür ve şükür sıra kendime geldi. Bu bağlamda size, değerli ağabeyim ve çok değerli hocalarıma ve kalem dostlarıma çok teşekkür ediyorum ve en güzeli Allah dostu güzel insanların varlığı sayesinde inanılmaz ivme kazanan yine inancım ki hep inandım hep Rabbimle baş başa olmayı bir şekilde yaşadım. Yaşatan Rabbime şükürler olsun. Çok şey çok insan kaybettim en başta kendimi kaybetmişken bu anlamda yazmak bir sihir maneviyatın uzantısı ve hayatın anlamını artık tahayyül edebilmekteyim. Yüreğiniz dert görmesin ağabeyim. O kadar huzura dönük bir yolculuk ki hele ki bu yazınızda bulduğum şifreler. Allah razı olsun. Ve ben çok teşekkür ediyorum çünkü göremediklerimi görmeme vesile olan sizlersiniz elbet Allah ın izniyle. Hep de inandığım üzere dünya hala yaşanabilir bir yer üstelik bunca sıkıntıya ve gidişata rağmen çünkü iman gücüne eşlik eden sabır ve umutla yol alıyoruz bizler. Ve manevi eşsiz bir kazanım ağabeyim her şeyden tüm maddiyattan çok çok öte. Sonsuz selam ve dualarımla. Huzuru duyumsamak insan daha ne ister ki? Buna vesile olan size ve tüm hocalarıma şükranlarımı sunarım.

24.01.2021 - 21:48
Sizde gördüğüm cesaretle yazdım ve diyorum ki peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olur Rabbim izni yardımıyla.Bazen deriz ya da hisseder ve deriz ki hiç bir şey yolunda gitmedi,çok şükür umuda dair inancımızla yol alırken hiç bir şey doğruluktan ve hak yolundan da etmedi Rabbime şükür,sizlerin gönül ışıltısı bizlere yansırken eserlerimi de yansıyor kardeşim,sağ olun var olun kardeşim,selamlarımla.