Muhterem  Kardeşim  !t
      Şubat  1953  , şehitler  diyarı  Çanakkale,nin   seramik  ilçesi   Çan doğumluyum. İlk okulu  doğduğum  köy  Danapınar da okudum  ortaokul Biga , lise  Bursa  İmam-hatip  okulu ve  İzmir Yüksek İslâm Enstitüsünden 1978 yılında mezun oldum.
        Din  Kültürü ve  Ahlak bilgisi dersi öğretmeni , okul  müdür yardımcısı  ve  Müdür  olarak ilçem Çan  lisesinde  çalıştım .2004  yılında  emekli oldum emekli  olunca  Hacc ve  Umrelere  gittim. Kutsal topraklar  beni benden aldı. Bu mekanlar  tüm ümmetin  ortak  mali  olmalı  ve gidişler kolaylaştırılmalı. Kur'an ifadesiyle " Beled'ül  Emin"  olmalı.
          Gençliği  çok yakından tanıma  fırsatı  buldum.
Branşım  olmadığı halde, Psikoloji,Felsefe,Sosyoloji ve mantık derslerine severek  girdim. Çok  istifade de ettim. Bu yıllarda  şiir okudum.  Örnek"safahat" gibi. Yazmayı  hiç düşünmedim.
              Taki  20 Ocak  2018 Zeytin  Dalı  Harekâtı başladı. Sonra devam  etti  bu günlere. Millî  ve Manevi değerleri  anlatan ,  Kur'an ve   sünnete    ters düşmeyen ,  sahih  kaynaklara  dayanan , bilgi ve belgeleri  esas almaya  dikkat ettim. Gönül kırmak değil gönülleri  almayı amaçladım.  Geçmişi anlatırken ibret  almayı seçtim. Bela  okumak kula yakışmaz. Kula yakışan dua etmektir. Birçok şiirim dua ile biter. Hz. Peygamberimiz ve 25  peygamberı yazdım. Hatalarım olmuştur. Hatasız  kul  olmaz.
               Kitap haline getirmek istiyorum ancak para kazanmak  amacında  değilim. Nasıl olduğunu da şu anda bilmiyorum.  14x21 ebadında yüz yaprak civarında  üç kitaplık şiirim var elhamdülillah. Bunlar ; Menakıb-ı  Enbiya ,  Menakıb-ı   Nebi  ve Tevhidin  Kaleleri  İman-ibadet-ahlak"   Bilgisayarda  kitap şablonunda  düzenliyorum. Bunun  yanında  dergilerde de yayınlanabilir.  Şu anda  "  sairefe.com " da  ,  200 civarında  şiir yayınladım  elhamdülillah... Bunlardan  50 civarında burada  mevcud  sizin  teveccühünüzle.
              Burada  olmaktan  memnunum. Yurdun her yerinden  güzide  kardeşler  kazandım. ESA  yönetim kuruluna  saygılarımla
                  Rabbim  bu pandemi  dönemini  kısa zamanda bitirmemizi nasib etsin.  Ölen kardeşlerimize rahmet etsin. Hastalara acil şifalar  versin.  Selâm ve dua ile Allaha emanet olun.


                Hasan   Hüseyin   ARSLAN

               
           
               


Bu Yazar İçin Yapılan Yorumlar