1967 Trabzon doğumlu olup 1980 yılından itibaren İstanbul da yaşamaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım. dahsil hayatımı İstanbul da tamamladım. 1987 yılında başlayan müzik hayatımda halk müziğine önemli eserler kazandırdığıma inanıyorum. Piyasada satılan 4 adet kasetim olup müzikle halen iç içeyim. Özel yaşamımda sosyal faaliyetlere ilk planda yer almış olup çeşitli dernek kuruluş ve çalışmalarında yer aldım. Bireysel düşüncelerden yoksun toplumsal olayları ve düşünceleri önemli projelerle hayata geçiriyorum. İnsan hayatını ilk planda ele alıp toplumun huzur ve güvenliği ile ilgili adımlar hiç geri kalmadım. İnsan hayatının önemini; dil, din, ırk ayrımı yapmadan bütün yaşam seviyesine eşit şartlarda yaymaktan ve ülkemin birlik beraberlik ilkeleri içerisinde tüm insanlara eşit dağılımını sağlamak en büyük arzumdur. Bu vesileyle tüm insanlığın huzur, barış ve kardeşlik ilkelerinden ödün vermeden mutlu bir hayat sürmesini temenni eder en derin saygılarımı sunarım.MÜZİK HAYATI

1984 yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi halk müziği bölümüne başladım. Aynı zamanda rahmetle andığım büyük kemençe üstadı KRAL lakabıyla bilinen Muzaffer OKTÜRK' den özel ders alıyordum. 1986 yılında ilk kasetim olan Sevdimde alamadım adını taşıyan ilk albümüm satışa sunuldu.

1987 yılında Son Mektup adını taşıyan ikinci kasetim ilk firmam olan Hülya Plak etiketiyle piyasaya çıktı. O dönemde saygıyla andığım sevgili büyüğüm Sami Modaracı ve kadim dostum Ali Kaya' nında desteklerini unutmak mümkün değil.

1990 yılında üçüncü kasetim olan Şeker Kız Anılar müzik etiketiyle piyasaya sunuldu. Bu arada karadenize olan hayranlığım dolayısıyla Karadenizle ilgili uzun çalışmalarım oldu.

1993 yılında özel radyolar kurulduğunda hiç bir radyoda Karadeniz müziği çalmazken, ilk kurulan radyolardan biri olan Bayrak FM' de Temel Reis' in Takası adını taşıyan bir şow programıyla yapımcı ve sunuculuk çalışmalarımdan sonra yayın hayatına başladım. Çok yoğun bir ilgi vardı. Karadeniz insanı tarafından kemençe özlemi artık İstanbulda sona ermişti.

1997 yılında Bayrak FM yayın hayıtı son verince Üsküdar FM' ye transfer oldum. Bu arada diğer özel radyolarda Karadeniz programlarına başlamıştı. Üsküdar FM'de Karadeniz Pastası adında şow programına devam ettim. Tek macım Karadeniz müziğini TV' ye taşımaktı. Hangi TV' ye teklif getirdiysem sıcak bakmadılar. Yerel yayın yapan Yıldız TV' den aldığım bir teklifle her salı akşamı canlı yayında Temel Reisin Takası adını taşıyan Karadeniz müzik eğlence programına başladım. Yıldız TV el değiştirince yeni yönetim ile anlaşamayıp radyoya geri döndüm. Yıldız FM, Radyo Aktif derken bu arada 2000 yılında uzun bir aradan sonra Sensec Müzik üretim etiketi altında Seni Unutamadım adlı albümüm piyasaya çıktı ve gerçekten onca aradan sonra aradığımı bulmuştum. Albümdeki Seni Unutamadım adlı şarkım dillere destan oldu. Artık herkesin dilindeydi ve insanlara çok gözyaşı döktürdüğüne inanıyorum.

 


Bu Yazar İçin Yapılan Yorumlar
20.06.2018 - 15:05
sevgili dostlar selam olsun bütün gönlü güzel insanlara.