ÖZ GEÇMİŞİ
 
Tahir Görenli; 1963 yılında Kahramanmaraş Afşin ilçesi, Armutalan köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokul ve Lise öğrenimini ise Kahramanmaraş’ta bitirdi. Şiiri çocukluk yıllarında, Hayati Vasfi Taşyürek, Abdürrahim Karakoç, Hacı Yener, Kul Hamit gibi şairleri dinleyerek ilham aldı ve yazmaya başladı. Edebiyat ve halk şiirleriyle ilgili bilgilerini ise Araştırmacı Yazar, Halk Şairi Mansur Ekmekçi’ den alarak kendini bu alanda daha da geliştirdi.
Bir kamu kurumunda çalışmakta olan Tahir Görenli, Televizyon programlarına ve Türkiye’nin birçok ilinde uluslararası şiir gecelerine katıldı. Gönüllü olarak Kahramanmaraş Kent Konseyi’ne bağlı Kültür, Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu kurucusu ve başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Şiirleri; Şiir Fırtınası Antolojisi, Türk Dünyası Şairler Antolojisi ve Adana Büyükşehir Belediyesi yayını olan Mansur Ekmekçi’nin hazırladığı “Adanalı Yazarlar, Şairler ve Ozanlar Antolojisinde” yer aldı. Eğitimci, Şair, Yazar Ramazan Avcı tarafından hazırlanan ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce basımı sağlanan “Karacaoğlan’dan Günümüze Kahramanmaraşlı Şairler” Ramazan Avcı beyin hazırladığı Şuaranın yaşayan yüz, ü şairler şehrinin 100 şairinden 100 şiir kitabında yer aldı. Ukde yayınlarında yayınlanan Serdar Yakar beyin hazırladığı yaşayan şairler şiir kitabında yer aldı. Yrd. Doç. Dr. Seher Atmaca’nın hazırlamış olduğu, “Binboğa’nın Söz Pınarı” adlı şiir kitabında yer aldı kendi eserim olan Ömür Mevsimlerim şiir kitabım yayınlandı       
Eserleri; Hece Taşları, Sözün Ustaları, Vesselam, Kumru dergisi,Alkış dergisinde ve muhtelif gazetelerde yayınlandı. Türkiyenin birçok ilinde yayın yapan internet radyolarında Bölge Radyo ve Televizyonlarında, İnternet sitelerinde şiirleri okundu.
Kahramanmaraş’ta ikamet eden Tahir Görenli, evli ve 3 çocuk babasıdır.
 


Bu Yazar İçin Yapılan Yorumlar