@sahinmutlu623 | Şahin Mutlu
06 Haziran 2016 Cumartesi 22:21:23
Katma değer paylaşımına teşekkürler Saygıdeğer kardeşim...Her sabahın şen olsun (bükre şen) inşâallah... İzin verirseniz ben de düşüncemi paylaşmak isterim: Şiir kendisini hemen ele veren tarz sergilememeli der üstadlar...Bir başka ifadeyle belirtmek isterim ki; her okunan şiir okuyan kardeşimizi( kaç yaşında ve kim olduğuna bakılmaksızın araştırmalara, kaynak kitaplar arasına ziyareti sağlayabilsin... "Beni bu şehir büyüttü" diyor bir kalem üstadı. Ben de diyorum ki; ben de okuduğum ya da yazma gayretinde olduğum şiirlerimle büyüyorum... Her zaman böylesi büyütücü paylaşımlarınızda buluşmak arzusuyla selam ve muhabbetle hoşça Bakın zâtınıza can kardeşim...
Ecir DEMİRKIRAN can dostumun yorumu:"Bükre hanım hay Allah sizden razı olsun,ben Arapça okuduğum halde şiirin yarısını anlıyorum. Diğer yarısını karşılaştırıyorum, velhasılı uzun sözün kısası Şahin hocamın şiirini anlamak için için 20 şiir miktarında Zaman kaybım oluyor, bunu ben ssöyleyemiyordum, siz beni cesaretlendirdiniz . Biraz daha arı dil kullansa bu tür Osmanlıca kelimeleri tadımlık kullansa çok daha güzel olur. Selam ve muhabbetlerimle can dost Şahin öğretmenim."
Can Dostlar... tesbit,takdir,değerlendirme ve yorumlarınıza en içten dileklerimle teşekkür ve muhabbet... " can" ve "dost" kelimeleri de farsça isimdir. Bu sözcükler ana sütü gibi berrak ve muhabbet(Arapça isim) sunuyor birlikteliğimize... ma'nâ-yı murad hasıl olmuşsa ne mutlu birlikteliğimize... Anlamak için harcanan çaba kayıp değil kazanımdır diye düşünüyorum... Her tür eleştiri ve takdir benim için bir mekteb, ben de bu mektebin talebesiyim inşâallah... "Bükre: Sabah vakti" ve "Ecir: Sevap" sözcükleri de Arapça isimdir; sizlere de çok yakıştığını ifade etmek isterim...Selam ve muhabbetle hoşça bakın zâtınıza cân Dostlar...
Mehmet Aluç
8 years ago
Şahin Mutlu
8 years ago
Ezgi KUZUCULAR
8 years ago
Şahin Mutlu
8 years ago
Şahin Mutlu
8 years ago
Şahin Mutlu
8 years ago