Gönlümüzdeki O Güzelliğin İzi Olduğu İçin Tanıyormuş Gibi Bize Geliyor

23.10.2016
Gönlümüzdeki O Güzelliğin İzi Olduğu İçin Tanıyormuş Gibi Bize Geliyor
 
gülen yüzler ile ilgili görsel sonucu
 
Gülmek suratımızda izler bırakması gerekirken, asık suratımızda asık suratımız kırış kırış olmuş, asık suratlılığımızı resm ediyor. Sen defalarca gülmekten ortaya çıktı desende boş kimseyi kandıramazsın, gülmekten yanaklar güller açar ve kokusundan belli olur, alında gülmenin izi olmaz.
 
Sanki aşk için dilenciyiz, oysa dilenci olmaya hiç gerek yok, aç gönül kapını içini merhametle gülümseme ile doldur, o zaman sen aşk olacaksın.
 
Bazen karşımızdaki insana uzun uzun bakarız, sanki daha önce tanıyormuş gibi, oysa tanımıyoruzdur, yüzündeki gülümseme gönlünden geldiği için o gülüşü sana yabancı gelmez. Çünkü sen gönlünü kapatmıştır ’sın kendine herkese ama gönlün içindeki güzellikler dışa vurur, sen ne kadar saklarsan sakla hakkında biraz bilgin olur. İşte bu nedenle o insanı ve gülümsemesini gönlümüzdeki o güzelliğin izi olduğu için tanıyormuş gibi bize geliyor.
 
Bazen sokaklarda bir şeyler ararız kendimizden bir şeyler bulamayız üzüntü içinde geri döner insanları suçlarız. Oysa biz kendimizden kendi sokağımız için hiçbir şey vermediğimiz aklımıza hiç gelmez, her an kendimizi değil başkalarını suçlarız.
 
İnsan olarak bazı dersleri yaşarken hayatın güzellikleri gülümsemeleri altında almayız es geçeriz, uçurumun kenarına gelirken tam düşmek üzere iken aklımız başımıza gelir.
 
Yarınlarımızın güzel olması, geçmişin tahlili ve gözden geçirilmesi ile güzellik kazanır ve güzelliğe bürünür. Geçmişinden ders alamayan yarınlarına sağlıklı güler yüzlü olarak ulaşamaz.
 
Mehmet Aluç-Kul Mehmet

Yorum Yapmak için Kayıt Olun veya Giriş Yapın

Yorumlar