<h3><strong><em>Hangimiz yoksuluz çocuğum?</em></strong></h3><h3><strong><em>Seni nerde arar, nasıl buluruz?</em></strong></h3><h3><strong><em>Yalın bir çığlıktı yüzün!</em></strong></h3><h3><strong><em>Bunu görecek gözden yoksunuz.</em></strong></h3><h3><strong><em>Örtüye mi büründün sıcak diye?</em></strong></h3><h3><strong><em>Uykuya mı daldın sancın duracak diye?</em></strong></h3><h3><strong><em>Biz ise anlayacak kalpten yoksunuz.</em></strong></h3><h3><strong><em>Ve uyandığında çocuğum gözlerini bilemedim.</em></strong></h3><h3><strong><em>Gözler ki; her şeyi söyler bilirdim.</em></strong></h3><h3><strong><em>Zira sen, perdesiz konuşursun…</em></strong></h3><h3><strong><em>Bilemedim.</em></strong></h3><h3><br></h3><h3><strong><em>Sevgi terk mi ediyor bizleri?</em></strong></h3><h3><strong><em>Umut kapatıyor mu kapılarını?</em></strong></h3><h3><strong><em>Merhamet göğemi çekiliyor?</em></strong></h3><h3><strong><em>Dağılmış mı yüreğimiz paramparça?</em></strong></h3><h3><strong><em>Aklımız bir boşlukta mı oyalanıyor?</em></strong></h3><h3><strong><em>Giderek yabancılaştığımız varlıkta, nedir yitirdiğimiz?</em></strong></h3><h3><strong><em>Yoksa duyardık seni çocuğum,</em></strong></h3><h3><strong><em>Bir el verirdik sana, </em></strong></h3><h3><strong><em>Bir yürek olurduk.</em></strong></h3><h3><strong><em> </em></strong></h3><h3><strong><em>Hadi gidelim diyebilseydim sana!</em></strong></h3><h3><strong><em>Uzaklaşabilseydik bu yüzleşmeden.</em></strong></h3><h3><strong><em>Varacaktık yoksulluktan, bir başka yoksulluğa…</em></strong></h3><h3><strong><em>Elini uzatır mıydın bana her şeye rağmen?</em></strong></h3><h3><strong><em>Gözlerinde bir ışık olur muydu teşekkürden?</em></strong></h3><h3><strong><em>Hak etmediğim halde!</em></strong></h3><h3><strong><em>Hangimiz yoksuluz söyle çocuğum?</em></strong></h3><h3><br></h3><h3><strong><em> Kenan DEMİREL</em></strong></h3><h3><strong><em>*Yıllar önce devamsızlık yapan bir öğrencimize ev ziyareti yaptığımızda karşılaştığım manzara karşısındaki duygularla kaleme almıştım.</em></strong></h3>