’’Öyle bir devim ki ben hakikatte pireyimBir delik gösterinde utancımdan gireyim.’’Necip Fazlı KISAKÜREKİnsan, dedikleri senutanıyorum artık hemcinsimsenyaptıklarından ve daha da yapacaklarındangidip de taşa toprağa tapacaklarından...Senin yüzünden kirleniyor sularkirleniyor havabozuluyor tabiat anaoysa kiırmaklardan su içmek isterdim kana kana...Rahmet yağsın isterdimtopraklardan bereket fışkırsınpatlamasın hiç bir yerde bombalarinsanoğlu barış ve sevgi haykırsınmutlu olsan balalar...İnsanoğlu insanhele bir kendini tanısanbu kadar zalim olmazdın, olamazdınne Hz. Hüseyin şehit edilirdi ne de Hz. Hasan...