Hocam yüreğinize sağlık, çok anlamlı ve güzel olmuş, ancak acizane fikrim . Tecil ile siciline yerini değiştirirseniz daha uygun olur diye düşündüm sonuçta insan sicili ile öbür dünyaya gider. Sicili iyi ise kabir cennetten bir köşk, kötü ise ateşten bir çukur olur. Selam ve muhabbetle kalınız
Ecir Bey öncelikle şiirimi inceleme teveccühünü göstermenizden dolayı memnuniyetimi belirtmek istiyorum.
Birinci mısrada ''her an'' ve ''tecil'' kelimelerini bilinçli olarak bir araya getirmeye çalıştım .''her an''ı gerçek ölüm anlamında kullanmadım. Ölümün devamlı yakınımızda olduğunu ve her an bizi yaratan tarafından bize bahşedilen ömür kapsamında ertelendiğini ''tecil'' kelimesi ile vurgulamak istedim.
Son mısrada kullandığım ''sicil''kelimesi günah ve sevapların muhasebesini ima edip ölüm sonrasına yönelik olarak düşündüm.
Nazik yorumunuz nedeniyle teşekkür eder saygı ve muhabbetlerimi snarım .
Her an ömrün bitiminde,seni yazan tecilin var.
Hırstan ferman güdümünde,cana azan acilin var.
Ömrün bitmez nefesinde ,hayatının hevesinden;
Birgün sonsuz seferinde,dünü sunan sicilin var. Her dizesi her kelimesi her hecesi hatta her sesi titizlik ve özenle seçile seçile yazılan anlam deryası bir dörtlük. Hatasız sesli sessiz dizilimi ve ses mühendisliği harikası . Alkışlarla...
A.Kadir YALDIZKAYA
7 years ago
Aydın Çetinkaya
7 years ago
Ecir Demirkıran
7 years ago
Aydın Çetinkaya
7 years ago
Esa
7 years ago
Aydın Çetinkaya
7 years ago